Mateja Petrovčič 3.0/5
Število ocen: 52Predmeti: dodaj predmet
Komentiraj predmete! Klikni na ime predmeta zgoraj!
Spremeni podatke profesorja
Dodaj komentar
Sponzorji
Napisal: J B
Ne vem, če je prijazna, je pa zelo dobra in poštena. Vsakemu da isto priložnost, ne mara nepoštenih poskusov, vendar tudi tistim da isto priložnost. Če pa kdo ne dela pošteno pa ga je treba sankcionirat ne glede na to, kdo je. Edino prav - enakost za vse! Ne more biti nihče malo bolj enak kot ostali.
Napisal: Maja
Predavanja še kar ok, odnos pa odvisno kdo so, saj ima rada samo pridne študenteke ostale pa jemlje na piko.
Se strinjam, ful pristranska, pa fuuul suhoparna. No, je pa res, da je kar prijazna drgač.
Se bo treba pač učit! Polno pritožb, ki niso utemeljene, saj nekaterim ni po godu, da je treba za dobro oceno nekaj dejansko znati. Jezika se lahko učiš kakorkoli hočeš, glede tega profesorica nikoli ni imela kaj reči. Učbenik je narejen takšen kot je, nihče ne prepoveduje, da v se v roke vzame kakšna TOCFL ali HSK knjiga, je priporočeno. Študij je tak, da je treba vložiti nekaj truda in se pač naučiti. Je pa tudi delovni zvezek, od koder črpa besedilne naloge, ampak ga je seveda tudi treba v roke vzet.
Razlaga ZELO sistematično z občasnimi heci, in zelo očitno izhaja iz svojega jezikoslovnega področja (korpusno jezikoslovje in to), kar nekaterim plus nekaterim minus (meni osebno je to plus, ker me to zanima, a razumem, da lahko nekoga, ki ga jezikoslovje ne pritegne, s tem malo zmede). Na splošno se mi pa zdi, da razlaga dobro, vedno je pripravljena dodatno razložit ali pokazat internetne vire, ki so na voljo za določeno temo.
NI pristranska, saj so njena preverjanja znanja večinoma zastavljena tako, da njen odnos sploh ne upošteva na oceno (računalniški kvizi, ki imajo že v naprej označene prave odgovore, tako da se rezultat ne spreminja ne glede na to kdo si). Na splošno ima zelo rada tehnologijo in zelo rada pokaže kakšne koristne tehnološke trike (zame velik plus).
Edina kritika je mogoče, da (za Razvoj kitajske pisave) ne deli powerpointov, ki imajo gor razlage, ki jih v knjigi ni in jih potem zahteva na izpitu, tako da res priporočam lastne zapiske.
Napisal: Andrej B
Dejte nasedat izmišljotinam določenim, še ni bilo slišat za kakšno pritožbo glede odnosa profesorice, četudi se te reči dejansko dogajajo na fakulteti, da si določeni jemljejo študente na piko, četudi so bili najbolj pridni med uro. Zgleda določene prav taki motijo. Ne vem, a jih je strah tega da bi kdo zvišal kakovost ur al jih moti da kdo morda ve več o čem kot oni sami. Pač določeni se ukvarjajo samo s širino in so potem bosi, ko gre za poglobljen pogled. Ne da je kej narobe s širino - še premalo jo je. Samo pač ne potem govorit, da se spoznaš na vse. Določeni pač niso tam zaradi ocen in da bi se piflali. Zato mi je pa všeč Petovčičeva, ker pač ni taka in sploh ne razumem teh komentarjev, po moje ste koga drugega mislili. Sicer se pa itak vedno lahko pritožite, če menite, da ste bili nepravično ocenjeni. Meni so pač ljube profesorice, ki imajo neke standarde in to tudi pričakujejo od študentov.
Napisal: Zhang
Profesorica pričakuje sprotno in vestno delo. Vsak teden se naučiš preko 70 novih pismenk (dodaš jih še 70, saj moraš znati tudi tradicionalne poleg poenostavljenih) za katere zahteva, da jih znaš v 1 tednu, saj moraš konec tedna rešiti kvize v katerih vidi ali si se jih naučil ali ne, nekateri so časovno omejeni in pogoj za opravljanje izpitov.
Pri delu se uporabljati knjigi katerih avtorica je profesorica, po mojem mnenju sta zelo slabi, saj sta narejeni po principu učenja, ki je očitno njej najbližji. Na posameznih delih slovnica kot tudi besedišče zelo spreminjata ravni po HSK, predvsem iz nižje na višjo raven (tudi po 2 ravni). Profesorica sicer pravi, da so učbeniki narejeni in usklajeni glede na normative HSK, kar iz moje stranii ni povsem res in bi bilo povsem logično tovrstne napake prijaviti na inšpekcijo. Kot primer: za besedišče ravni HSK 1 je določenih okoli 150 pismenk za test, na aplikaciji Pleco jih je sicer okoli 450. Torej HSK 1 naj bi se učili na univerzi pol leta oziroma en semester. Tu so še potem seveda osnovni stavčni vzorci. Po učbeniku profesorice Petrovčič pa je predvideno znanje; vsaj do 11. lekcije okoli 650 pismenk (brez prištetih tradicionalnih). P.s. 11. lekcija je na koncu zimskega semestra.
Kar se tiče predmeta samega (Sodobna Kitajščina 1, 2 , ...) je čista zmeda zaradi mesečnih testov. Datumi opravljanja testov niso določeni na začetku, ampak se pišejo takrat kakor pač padejo (torej, ko se neka lekcija dokonča običajno pišeš test naslednji teden), zato večina do zadnjega trenutka ne ve kdaj bodo testi in pri katerih predmetih vse bodo (v sklopu predmeta so namreč še štirje, oziroma dva za dvopredmetne).
Takšen sistem dela pri Sinologiji je predvsem težek za dvopredmetne študente, saj na začetku pričaluješ, da bodo stvari potekale vsaj (če že ne drugega) po minimalnih standardih in normativih, ki jih določijo javni jezikovni inštituti oziroma jezikovni izpitni centri držav katerega jezika se učimo.